„ŽALIA ŠVIESA GYVENIMUI“
Spalio 10-ąją minėjome Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Ši diena mums primena apie psichikos sveikatos svarbą mūsų gyvenime ir tai yra puiki proga prisiminti, kad ne kas kita, o tokie paprasti dalykai kaip gera nuotaika, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais, sugebėjimas mylėti, dirbti, žaisti, ilsėtis padeda stiprinti psichinę sveikatą, įveikti įtampą, be baimės susidoroti su iškylančiomis problemomis. Minint šią ypatingą dieną buvo kviečiama prisijungti prie „Jaunimo linijos” akcijos „Žalia šviesa gyvenimui” apsirengiant žalios spalvos drabužiais arba turint žalios spalvos akcentą savo aprangoje. Smagu, kad ir ugdytinių tėveliai prisijungė prie šios akcijos ir vaikus aprengė žalios spalvos drabužiais. Šią dieną su vaikais buvo kalbama apie tai kas yra psichinė sveikata, apie emocijų raiškos svarbą bei ką daryti, kai širdelėje būna tamsu, neramu, spygliuota, labai karšta ar spalvota…
Vykdomų užsiėmimų pradžioje su įstaigos psichologe ir logopede bei vaikais aiškinomės, kas yra psichinė sveikata, kaip žinoti, kad kažkas su ja negerai ir ką daryti, kad psichinė sveikata būtų gera. Vaikai patys pasidalino idėjomis, kuo užsiima, kai jiems būna liūdna ar pikta. Vienas aš siūlytų variantų buvo žaidimai su draugais – tad tą kartu ir padarėme, vaikai žaisdami kūno dalis/spalva turėjo su tam tikra kūno dalimi paliesti tam tikros spalvos daiktą (pvz; su nosimi palieskite mėlynos spalvos daiktą), žaidimas padovanojo daug gerų emocijų, skatino mąstyti, prisiminti spalvas bei skirti puses kairė/dešinė. Vėliau atlikome karšto šokolado meditaciją, naudojant Ugniaus Leimonto sukurtas „Esu Tyloje” – vaikų meditacijos žaidimų korteles, darėme įvairias dėmesingumo, nusiraminimo praktikos (5 pirštai, pilies vartai, ryklio pelekas…), atlikome blizgučių meditaciją, pabaigoje kūrėme žalią darbelį, vaikai sudėdami savo žalius delniukus įžiebė žalią šviesą gyvenimui, o kiti fone kūrė raminančias melodijas su gongu. Ugdytiniai apskritai susipažino, kas ta psichinė sveikata ir kur ji gyvena mūsų kūnuose (mintyse ir širdyse), pasipraktikavo būti dėmesingi, išbūti tyloje su savo mintimis.
Užsiėmimas buvo naudingas ir pedagogams, visi pedagogai prašė pasidalinti, kaip pasigaminti butelį blizgučių meditacijai, kadangi veikloje ši priemonė ypatingai gerai paveikė vaikų elgesį ir dėmesį.
Visuomenės sveikatos specialistė E. Sirvydė
Logopedė K. Marcinkevičiūtė
Psichologė A. Jarmalienė