STRESO ĮGŪDŽIŲ LAVINIMO IR PSICHOLOGINIO ATSPARUMO STIPRINIMO UŽSIĖMIMAI
Vasario 19 d. lopšelio-darželio sensoriniame kambaryje vyko grupiniai streso įgūdžių lavinimo ir psichologinio atsparumo stiprinimo užsiėmimai įstaigos darbuotojams.
Susitikimo metu įstaigos psichologė pasakojo, kaip mąsto, jaučia ir elgiasi žmonės. Kaip žmogaus gyvenimui įtakos turi jo įgimtas temperamentas, ankstyvosios patirtys ir tėvų rūpinimosi ypatumai, susiformavusios taisyklės bei įsitikinimai apie save, kitus žmones ir pasaulį.
Taip pat susitikimo metu buvo atliekamos kelios atsipalaidavimo praktikos. Viena iš jų – dėmesio sutelkimo ir meditacijos pratimas, skirtas laikotarpiams, kai išgyvename stiprias emocijas ir psichologinius sunkumus. Pratimas skatina nukreipti dėmesį į esamąjį laiko momentą, naudojant 5 pojūčius, juos pajaučiant ir suvokiant, taip pat įsisąmoninant savo mintis, emocijas, elgesį esamajame laike. Tai suteikia galimybę susijungti su esamuoju laiko momentu, dabartimi, su savo kūnu, nurimti ir padaryti pauzę prieš reaguojant į stresą. Susijungimas su „čia ir dabar“ ir „atsiradimas“ dabartyje bei atsisiejimas nuo nerimą, liūdesį, nusivylimą ar pyktį keliančių minčių padeda geriau pajusti savastį, didesnį saugumą ir po „išminties pauzės“ priimti teisingesnius ir racionalesnius sprendimus psichologiškai sunkiais laikotarpiais. Reguliariai darant, ši praktika gali pagerinti gebėjimą sutelkti dėmesį, atsipalaiduoti, padidinti psichologinį atsparumą ir psichologinio saugumo jausmą.
Kitas pratimas buvo – atleidimo meditacija. Ši technika skirta sumažinti pažeidimo, skriaudos ir aukos jausmo pasekmes žmonėms, turintiems sunkių ir negatyvių patirčių įvairiuose amžiaus tarpsniuose. Reguliariai kartojant ši praktika labai padeda sustiprinti savivertės ir pasitikėjimo savimi jausmą bei padidinti psichologinį atsparumą.
Užsiėmimas parengtas pagal dr. Juliaus Neverausko pateiktą medžiagą.
L/D „Uosiukas“ info