PROJEKTAS ,,SAVAITĖ BE PATYČIŲ SU KIMOCHIS PERSONAŽAIS“
Patyčios ir netinkamas elgesys gali prasidėti jau ankstyvoje vaikystėje, todėl svarbu nuo mažens mokyti vaikus empatijos, draugiškumo ir pagarbaus elgesio. Integruojant Kimochis programos personažus (Balandę Meilę, Vikšrelį, Debesėlį), ugdomi vaiko emociniai-socialiniai įgūdžiai, padedantys kurti draugišką ir palaikančią aplinką.
Kovo 24-28 dienomis lopšelyje-darželyje „Uosiukas“ buvo vykdomas projektas ,,Savaitė be patyčių su Kimochis personažais“, kurio metu vaikai mokėsi bendrauti ir stiprinti draugiškus santykius. Projekto savaitės pradžioje kiekvienai lopšelio-darželio grupei buvo išsiųsti trys laiškai nuo Kimochis Draugystės šalies gyventojų: Balandės Meilės, Debesėlio ir Droviojo Vikšrelio. Laiškuose buvo pateiktos įvairios užduotys, kurios padėjo vaikams išmokti draugiško elgesio, pagarbaus bendravimo ir teigiamų jausmų išraiškos. Vaikai susipažino su draugiškumo ženklais, tokiais kaip šilti apkabinimai, padrąsinantys žodžiai ir nusiraminimo kvėpavimo technikos. Užduotys skatino kurti pozityvią atmosferą grupėse ir mokė vaikus atpažinti bei tinkamai išreikšti emocijas.
Paskutinę šio projekto savaitės dieną IU ir PU grupių vaikus aplankė visi trys Kimochis šalies gyventojai, kurie kartu su vaikais dalijosi įspūdžiais, kaip sekėsi atlikti užduotis ir kaip pavyko tapti draugiškesniems bei geresniems vieni kitiems. Balandė Meilė (IU mokytoja Daiva Šiugždinienė), Debesėlis (Logopedė Ingrida Černiuvienė) ir Vikšrelis (Logopedė Kamilė Marcinkevičiūtė) labai džiaugėsi vaikų pasiekimais ir jų pastangomis būti draugiškiems. Taip pat, grupėse vaikai piešė savo Kimochis draugus, kūrė ,,Draugystės gėlyną”, ,,Malonių žodžių padangę” kas suteikė jiems džiaugsmo ir galimybę išreikšti savo kūrybiškumą. Piešdami bei atlikdami įvairias užduotis vaikai galėjo geriau suprasti, kokie svarbūs yra draugiški santykiai ir kaip jie gali būti išreiškiami.
Po apsilankymo grupėse Balandė Meilė pakvietė visus vaikus, mokytojus, administracijos darbuotojus, mokinio bei mokytojo padėjėjas susikibti į Draugystės grandinėlę. Tai buvo simbolinė akimirka, parodanti, kaip gera būti didelės ir stiprios bendruomenės dalimi, kurioje visi vieni kitus palaiko ir gerbia.
Šis projektas buvo sėkmingas žingsnis siekiant sukurti šiltesnę, saugesnę ir draugiškesnę aplinką lopšelyje-darželyje „Uosiukas“.
Logopedės: Ingrida Černiuvienė, Kamilė Marcinkevičiūtė
IU mokytoja Daiva Šiugždinienė