METODINĖ DIENA „STEAM METODAS – ĮTRAUKIOJO UGDYMO GALIMYBĖ“
Kauno r. Garliavos lopšelyje-darželyje „Uosiukas“ š.m. lapkričio 15 d. vyko Kauno r. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinė diena „STEAM metodas – įtraukiojo ugdymo galimybė“. Metodinės dienos tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi apie STEAM metodo taikymą siekiant užtikrinti įtraukiojo ugdymosi galimybę visiems vaikams.
Direktorė Vilma Vitkauskienė ir pavaduotoja ugdymui Milda Gudavičiūtė pasveikino gausiai susirinkusius dalyvius, kurių tarpe buvo nemaža dalis ugdymo įstaigų vadovų bei Kauno r. savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Asta Simanauskienė. Vadovai pristatė susitikimo darbotvarkę, pasidžiaugė Kauno r. savivaldybės bei mero skiriamu dėmesiu įtraukiajam ugdymui suteikiant geresnes sąlygas specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams. Atviras ugdomąsias veiklas, siekiant STEAM metodo ir įtraukiojo ugdymo dermės, vedė mokytojos Daiva Šiugždinienė, Vilma Juodienė ir Giedrė Eglė Kukliauskienė. „Išdrįsti rodyti atvirą veiklą ir dalintis savo gerąja patirtimi ne kiekviena mokytoja pasiryžtų. Žmogaus profesionalumas yra užsitarnauti vaikų pasitikėjimą, šiandien galime tuo pasidžiaugti. Skirtingų poreikių turinčius vaikus įtraukti į ugdymo procesą, taikant ugdytiniams patrauklų STEAM metodą, pavyko. Linkiu ir skatinu toliau drąsiai dalintis savo patirtimi“- kalbėjo vyr. specialistė Asta Simanauskienė.
Lopšelio-darželio psichologė Aušrinė Diksaitė skaitė pranešimą tema „Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų į(si)traukimas į veiklas“. Pranešime buvo akcentuojamas ne tik specialiųjų poreikių vaikų įsitraukimas į ugdymosi veiklas, bet ir atkreipiamas dėmesys į suaugusiųjų nusiteikimą, mintis, emocijas, kurie turi įtakos ugdytinių elgesiui.
Atvykusiems dalyviams buvo suteikta galimybė susipažinti su lopšelio-darželio ugdymo(si) erdvėmis.
Džiaugiamės sulaukę didelio susidomėjimo šiuo renginiu, dėkojame mokytojoms vedusioms atviras ugdomąsias veiklas bei viltingai tikimės, jog ši metodinė diena padrąsins mokytojus aktyviau dalintis savo gerąja patirtimi.
L/D „Uosiukas“ info